Kayıtlar Yorumlar

Caner Cindoruk

19 Eylül 2009 Cumartesi


1980 yılında, Adana'da doğdu. İki kardeşi de oyuncu olan ve babası öykü kitapları yazan Cindoruk, ailesinin de etkisiyle tiyatroya yöneldi. Çukurova Üniversitesi Konservatuarı'nda Tiyatro bölümünü bitirdi. Üniversitede okuduğu yıllarda, okulun tiyatro topluluğunda oyuncu, yönetici ve yönetmen görevlerinde bulundu.

1997 yılında Adana Seyhan Belediyesi Tiyatro Topluluğu ile beraber ilk profesyonel tiyatro oyununa çıktı. 10 yıl boyunca Seyhan Belediye ve Adana Şehir Tiyatro'larında oyuncu olarak görev aldı.
2006 yılında, Benelminel filmi ile birlikte sinema kariyerine başladı; bu filmde Özgü Namal ile ilk defa çalışma şansını elde etti. 2008 yılında ise Kelebek filminde rol aldı.

2007 yılında, Kara Güneş adlı diziyle birlikte televizyon dizilerinde görülmeye başlayan Cindoruk, 2008 yılında Geç Gelen Bahar ve Yaprak Dökümü dizilerinde rol aldı. Yaprak Dökümü'nde canlandırdığı Doktor Nazmi karakteri büyük ilgi gördü.

Caner Cindoruk Röportajı
 "Kelebek" adlı sinema filminin başrol oyuncusu ve "Yaprak Dökümü" adlı dizi filminde Doktor karakterinde gördüğümüz yakışıklı aktör ile söyleşimiz...Caner Cindoruk Kimdir ?

Caner Cindoruk; 1980 Adana’da doğdum büyüdüm..öykü yazarı bir babam , ev hanımı annem ve yine oyunculuğu seçmiş 2 kardeşim var.. toroslardan bu tarafa(İstanbul’a) bir yıl önce geldim..bir ay öncede ailem taşındı..


Caner Cindoruk “Kelebek” adlı sinema projesiyle nasıl tanıştı?

…daha önce çalıştığım reji grubundan arkadaşların tavsiyesi üzerine kasttan sorumlu serhat bey ve yapımcımız Mahmut beyle tanıştım..hemen sora da kelebek’le..Caner Cindoruk oyunculuğa nasıl başlamıştır?

Amcamın tiyatro oyuncusu olması çocukluğumun kulislerde geçmesine sebep oldu..buda büyük bi aşka dönüştü..Adana Seyhan Belediyesi Tiyatro Topluluğunda 1997 yılında kadroya dahil oldum ve 10 yıl boyunca tiyatro yaptım..


Çekimleri Ş.Urfa’da devam eden “Kelebek” filmindeki karakterinizden bize biraz bahseder misiniz?

Baba yadigarı atölyesinde cam biblolar yapan bi zanaatkar yusuf..hayatımızda bize yön veren,kırılma noktalarımızda gerek söylemleriyle gerek hayat felsefeleriyle hayatımızı etkileyen gizli öğretmenlerimiz olmuştur..işte filmin anlatıldığı süreçte yusuf'un öğrencilikten öğretmenliğe geçişi ve çektiği acıları anlatıyor film..

“Kelebek” filminde seyircinin ilgisini çekecek faktörler ne olacaktır sizce?

11 Eylül saldırıları,öncesi,sonrası,afganistan,amerika ve insanımızın bakış açısının bu kadar net anlatılmadığını düşünüyorum...

 
Tiyatro çalışmalarınız halen devam ediyor mu?

Şehir Tiyatrosundan alaylı olarak yatıştım..Ç.Ü tiyatro topluluğunda oyunculuk ,başkanlık ve rejisörlük yaptım..bir yıldır tiyatro yapmadım,fakat birkaç yıl içinde yeniden sahneye adım atacağım..çok özledim..

Sizin yeriniz Sinema – Tv mi ? Yoksa Sahne mi?

Sinema tiyatrodan sonra gelir hayatımda..bir yıldır bu sektördeyim..tv diilde sinemayı çok sevdiğimi ve üstüne üstüne gideceğimi biliyorum..ama sahne başka bişey..


Ş.Urfa’yı nasıl buldunuz? Urfa’yı sanat açısından değerlendirirseniz ne söylemek istersiniz?

Urfa daha öncede gördüğüm tarihi bir misyona sahip enteresan bi şehir..Aydın insanlarının olduğunu tanıştığım insanlar sayesinde daha da iyi biliyorum..ama daha çok özveri ,dağılım ve cesaret gerekli bence.. Sanata bakışı toprakları kadar kurak diil bunu biliyorum..

Kamera karşısında ki oyunculukla Tiyatro oyunculuğunu karşılaştırırsak ne gibi farklar görürüz?

Kamerada, rejisörün karesinde görüldüğü ve istenildiği kadardır oyunculuğun,3 defa 10 defa oynarsın,sadece yüzünle, elinle,ayağınla oynarsın.Yönetmen neyi görmek isterse.kes kopyala yapıştır hesabı..ama sahneye çıktığında artık o sundur..belki bir saat belki 2 saat..tabii ki zorlu bir prova süreci gerektirir..ve karsında onlarca yüzlerce göz kaçınılmaz bir gerçektir artık..Sayın Caner Cindoruk röportaj isteğimizi kabul ettiğiniz için çok teşekkür eder ve son olarak sitemiz olan Urfasanat.com hakkında ne söylemek istersiniz? Bu arada sitemizin amacı Urfa’daki sanat ve kültürel faaliyetleri sanal ortam ayrıcalığı ile Türkiye’ye aktarmak… Önerileriniz var mı?

ben teşekkür ederim..bu kadar kirliliğin arasında özveriniz ve mücadeleniz için..


Oynadığı Diziler;Yaprak Dökümü, Geç Gelen Bahar, Kara Güneş.
Oynadığı Filmler; Kelebek, Beynelminel.
Oynadığı Tiyatro Oyunları; Fehim Paşa Konağı, Yalancı Aranıyor, Kaktüs Kumpanya, Soyut Padişah, Komşu Köyün Delisi, Yeşil Papağan Limited, Ada, Hayvan Çiftliği, Suçlular Çağı Suçsuzlar Çağı, Kuğular Şarkı Söylemez, Uçurtmanın Kuyruğu.
Yönettiği Tiyatro Oyunları; Ada, Hayvan Çiftliği, Suçlular Çağı Suçsuzlar Çağı, Kuğular Şarkı Söylemez.


Caner Cindoruk Resimleri

1 Responses to Caner Cindoruk

  1. Adsız Says:
  2. kupe sana hic yakismamis hanimin ciftligindeki halin harika asik oldum valla o haline ben hollandadan yaziyorum senin hayranin seninle gorusmek isterdim mail adresin varsa yazarmisin lady-sagnak@hotmail.com lutfen ekleyin söz kimseye vermiycem adresinizi ben fatma

     

Yorum Gönder

Hanımın Çiftliği - 1990

Hanımın Çiftliği - 1990

Hanımın Çiftliği Tüm Bölümleri

Hanımın Çiftliği Tüm Bölümleri
Hanımın Çiftliği Son Bölümü